فرق شارژر اصلی از تقلبی

فرق شارژر اصلی از تقلبی

فرق شارژر اصلی از تقلبی

با سلام خدمت دوستان تاپیکسی عزیز با مقاله ای درباره فرق شارژر اصلی از تقلبی با شما هستیم.

آیا فرق شارژر اصلی از تقلبی را می دانید؟ پس با ما همراه باشید تا در  این باره توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم. و در آخر شما ۵ روش خیلی آسان و کاربردی را در دسترس دارید تا به وسیله آن بتوانید. شارژرهای اصلی از تقلبی را تشخیص داده و بهترین گزینه را برای گوشی های خود انتخاب کنید و از نظر مالی نیز متضرر نشوید.

 

با توجه به تنوع کله شارژر های موجود در بازار و افزایش بی رویه کله شارژر های فیک و تقلبی. نیاز به یادگیری این موضوع می باشد. که کاربر بتواند جنس اصلی از تقلبی را تشخیص داده و در مواقع مورد نیاز جنس اصلی را تهیه کند. تا از نظر مالی  دچار ضرر نشود. بنابراین در این مقاله بدان پرداخته ایم که این موضوع را برای شما باز کرده و هرچه کاربردی تر و ساده تر روش هایی را برای تشخیص شارژر های سامسونگ به شما معرفی کنیم.

 شارژرهای تقلبی موجود در بازار  اغلب از نظر ظاهری خیلی شبیه به شارژر های اصلی می باشد می باشد . بنابراین تشخیص دادن از طریق شکل ظاهری کار آسانی نخواهد بود نکات خیلی ریزی وجود دارد که با آگاهی داشتن به این نکات شما می توانید خیلی به آسانی این تشخیص را داده و جنس اصلی را از فروشنده دریافت کنید .

 

روش های تشخیص شارژر اصلی از تقلبی

 

کله شارژر فست اورجینال

به حک شدن نام شرکت برروی محصول دقت کنید

برای تشخیص  محصول اصلی از تقلبی شما باید به نکات ریز در طراحی و ساخت محصول دقت کنید. یکی از این نکات درج نام شرکت بر روی محصول به صورت برجسته یا فرو رفته می باشد. بسته به نوع محصول عبارت در شده تغییر خواهد کرد.  مثلاً در کله شارژرهای سریع سامسونگ شما می توانید. در قسمت بالا عبارت سامسونگ را مشاهده کنید. که بر روی محصول حک شده است و در قسمت کناری محصول باید علامت فست شارژ حک شده باشد.

اما در کله شارژر های غیر فست علامت فست را نمی بینیم .ولی  شاید این عبارت محصولات شرکت های دیگر  تفاوت داشته باشد.  پس شما به این نکته باید توجه کنید که تولیدکنندگان  جنس های فیک به این نکات توجه نکرده و از نظر ظاهری نیز محصولشان خیلی بی کیفیت و بدون جزئیات است.

 

 دوشاخه ‌های متمایل به هم

در شارژر اصلی سامسونگ شما با دقت به دو شاخه های آن  متوجه می شوید. این دو شاخه ها به سمت همدیگر متمایل هستند. و کاملا مستقیم قرار نگرفته اند. و اگر بخواهیم دو کله شارژر اصلی را به صورت دوشاخه های رو به رو به هم داخل کنیم نمی توانیم این کار را انجام دهیم. پس راه دیگر تشخیص شارژر های اصلی از تقلبی دقت به این نکته است. که دو شاخه های موجود در آن به صورت کاملاً موازی  و یا متمایل به خارج نباشد .البته این نکته را در نظر داشته باشید.

که این روش فقط زمانی جواب گو خواهد بود که شما از کله شارژ هایی که از دو شاخه استفاده می‌کنند تست بگیرید. شرکت سامسونگ کله شارژر های دیگری نیز که باکیفیت و اصلی هستند تولید کرده است که از دو شاخته‌های سپین استفاده می کنند . و برای استفاده از آن در ایران باید از تبدیل 3 به 2 استفاده شود. و این روش برای آنها صدق نمی کند.

 

 نحوه قرارگیری پورت usb 

فرق شارژر اصلی از تقلبی

 روش سوم برای تشخیص دادن  کله شارژر های اصلی از تقلبی نگاه کردن به محل قرارگیری پورت usb است . زمانی که شما شارژ را به صورتی که نوشته های آن رو به شما قرار بگیرد. در دست گرفته و به سمت راست بچرخانید و به پورت نگاه کنید. خواهید دید که زائده پلاستیکی داخل پورت در سمت  راست قرار گرفته است . در صورتی که این زائده پلاستیکی در سمت چپ قرار  داشته باشد شارژر تقلبی است.

 

 زائده  روی دوشاخه

 

فرق شارژر اصلی از تقلبی

 

  روش چهارم برای تشخیص نگاه کردن به زائده روی دوشاخه می باشد. در شارژرهای اصلی در قسمت انتهایی دوشاخه زائده ای را مشاهده می کنید . اما در شارژر های غیر اصلی شما این برآمدگی را نمی بینید.

 

خاصیت آهنربایی 

روش پنجم برای تشخیص  این شارژر ها استفاده از یک آهنربای کوچک  می باشد . این روش به این شکل است که شما با استفاده از یک آهنربا معلوم می کنید که آیا  آهنربا به شارژر متصل می شود یا نه اگر که آهنربا به شارژر متصل شد معلوم می‌شود. که به جای مس و ماده اصلی از فلز دیگری که خاصیت آهنربایی دارد استفاده کرده‌اند این روش صرفاً برای تشخیص این نکته است که آیا از مس در شارژ استفاده شده است یا از دیگر مواد فلزی .  شارژر های اصلی توسط آهنربا جذب نمی شوند.

 

 کارایی 

تمامی روش هایی که تا الان بررسی کردیم . روش هایی بودند که کله شارژر ها را از نظر ظاهر و از بیرون تست می کرد.  اما  چه روشی را برای تست کردن مدار های بکار گرفته شده در داخل شارژر استفاده کنیم ؟ چون قادر به باز کردن کله شارژر و دیدن داخل آن نیستیم . بهترین روش  برای تشخیص مدارهای داخل شارژرها  استفاده کردن از آنهاست. شما با استفاده کردن از آنها قادر خواهید بود که از کارایی و کیفیت آنها اطمینان حاصل کنید .

 

 نتیجه گیری 

روش هایی که در  مقاله  فرق شارژر اصلی از تقلبی  یاد گرفتیم روش هایی کاملا تست شده و قابل اطمینان می باشد.و همانطور که در فیلم آموزشی قرار گرفته در بالا مشاهد کردید. بصورت کاملا عملی از این روشها استفاده شده و صرفا حرف و ادعا نمی باشد . اما شما باید این نکته را در نظر داشته باشید. که صرفاً از یک روش برای تشخیص شارژر های اصلی از تقلبی استفاده نکنید. چون ممکن است با استفاده از تنها یک روش شما به این اشتباه بیفتید.

که یک شارژر تقلبی را انتخاب کرده باشید. پس شما سعی کنید که تمامی روش ها را با هم بکار ببرید تا از  اصلی بودن َشارژر اطمینان پیدا کنید. در نظر داشته باشید که بهترین راه تست کردن است. پس از فروشگاه های معتبر اقدام به تهیه کله شارژر کرده و مدت زمان تست کردن محصول را نیز به دقت در نظر بگیرید. تا در صورتیکه یک کله شارژر اصلی را تهیه کرده ولی از کارایی آن راضی نباشید نیز بتوانید آن را مرجوع کنید .

سامسونگ

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.