کابل تبدیل otg

کابل تبدیل otg

کابل تبدیل otg

کابل تبدیل otg چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

در حال حاضر اغلب دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید دارای کابل تبدیل otg هستند. نام کامل این کابل USB on the go است. علیرغم اینکه روزانه پیشرفت های شگرفی در دنیای موبایل و فناوری های وابسته به آن رخ می دهد. اما بسیاری از افراد اطلاع چندانی از آنها ندارند. فناوری otg برای اولین بار در سال 2001 مطرح شد .  و یک سال بعد نیز اولین نمونه آن وارد بازار شد. شاید بپرسید کابل تبدیل otg چیست و چه کاربردهایی دارد؟ برای اینکه به پاسخ سوال خود برسید. در این مقاله با ما همراه باشید. زیرا ما به بررسی کامل این کابل تبدیل و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

 

کابل تبدیل otg چیست؟

وقتی گفته می شود که یک تلفن هوشمند از فناوری otg پشتیبانی می کند. به این معنی است که شما می توانید .با استفاده از یک کابل مخصوص فلش را به گوشی خود متصل کنید. با استفاده از کابل تبدیل otg گوشی شما به سادگی به یک میزبان USB تبدیل می شود. و دیگر برای دریافت یا انتقال اطلاعات نیاز نیست .گوشی خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید. همانطور که می دانید از طریق کابل معمولی USB تنها می توانید دستگاه اندرویدی خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید. اما با استفاده از کابل تبدیل otg به شما این امکان داده می شود که بتوانید دو تلفن هوشمند را نیز به یکدیگر متصل کنید و اطلاعات آنها را مبادله نمایید.

مزیت های استفاده از کابل تبدیل otg

 

پیشرفت های فناوری سبب شده است که امروز تعداد دستگاه هایی که می توانند از فناوری otg استفاده کنند افزایش یابد. به همین دلیل با استفاده از کابل تبدیل otg به کاربران این امکان داده می شوند تا بتواند تصایر خود را از گوشی به دوربین یا پرینتر منتقل کنند. علاوه بر این، با استفاده از این کابل می توانید یک صفحه کلید را به گوشی خود متصل کنید.
چگونه می توانیم از کابل تبدیل otg استفاده کنیم؟

 

علیرغم تفاوت هایی که با توجه به کمپانی های سازنده دستگاه های اندرویدی و برنامه های ارائه دهنده خدمات otg وجود دارد، اگر گوشی شما از این فناوری پشتیبانی می کند. می توانید با استفاده از کابل تبدیل otg فلش را به گوشی خود متصل کنید. بعد از اینکه فلش را با استفاده از کابل به گوشی وصل کردی، با استفاده از یک برنامه فایل منیجر می توانید. مستقیما به اطلاعات موجود در فلش دسترسی داشته باشید. شما حتی می توانید فیلم یا آهنگی که درون فلش ذخیره کرده اید را با استفاده از این کابل بر روی گوشی اجرا کنید.

کابل تبدیل otg

توجه داشته باشید برای استفاده از امکانات otg نیازمند به استفاده از کابل تبدیل otg یا یک مبدل خاص و تبلت یا گوشی هوشمند. دارای سیستم عامل اندروید پشتیبانی کننده از فناوری otg هستید. عمده ترین قابلیت های کابل تبدیل otg عبارت است است: امکان اتصال موس و کیبورد به گوشی، امکان اتصال انواع فلش ها به گوشی، امکان شارژ گوشی با استفاده از این کابل، اتصال دو گوشی هوشمند به هم، امکان اتصال گوشی به کنسول های بازی، و در نهایت امکان اتصال گوشی به دوربین و پرینتر.

 

باید به این نکته اشاره کنیم که این کابل تبدیل از فرمت FAT15/FAT32/exFAT پشتیبانی می کند .اما ممکن است است از فرمت NTFS پشتیبانی نکند. بنابراین باید توجه داشته باشید. که برای اتصال مموری حتما باید آن را به فرمت های سازگار با این نوع کابل، تبدیل کنید. برای حل این مشکل شما می توانید از برنامه StickMount استفاده کنید.

پین های موجود در کابل تبدیل 

شماتیکپین های موجود در کابل های او تی جی

باید به این نکته توجه داشته باشید که کابل تبدیل otg در حالت استاندارد در یک انتها دارای میکرو یو اس بی و سر دیگر آن یک USB قرار دارد. پین بندی آن به شکل خاصی است وبا کابل های معمولی متفاوت است. برای اینکه کابل تبدیل otg بتواند فعال باشد باید پایه های 4 و 5 از طرف پورت یو اس بی میکرو را به هم وصل کنید. همانطور که می دانید پورت یو اس بی دارای چهار پین است اما پورت میکرو USB پنج پین دارد.

از کجا می توانیم به این نتیجه برسیم که گوشی ما از کابل تبدیل otg پشتیبانی می کند؟

اولین کاری که می توانیم متوجه شویم که گوشی ما از قابلیت های otg پشتیبانی می کند .باید روی آن عبارت USB OTG روی آن نوشته شده باشد. راه دیگر برای اینکه از این امر مطمئن شوید این است .که از طریق گوگل سرچ کنید که آیا تبلت یا گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی می کند یا خیر.

زمانی که متوجه شدید گوشی یا تبلت شما از این قابلیت پشتیبانی می کند. باید یک کابل otg مناسب تهیه کنید. این کار بسیار بسیار آسان است. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تاپیکس  کابل تبدیل otg اصل را بخرید. به این نکته توجه داشته باشید که برای اتصال مموری یا هاردهای اکسترنال به گوشی با استفاده از کابل تبدیل باید برنامه های USB Host Controller یا Total Commander روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید. بعد از آن می توانید به راحتی از تمام امکانات موجود در این فناوری استفاده کنید.

کابل تبدیل otg

چه افرادی می توانند از  تبدیل  استفاده کنند؟

عکاسان حرفه ای دسته ای از افرادی هستند کی می توانند .از کابل او تی جی برای انتقال عکس های خود استفاده کنند.

افرادی که از برنامه های مختلف برای نوشتن استفاده می کنند. می توانند برای افزایش سرعت تایپ خود، کیبورد را به گوشی متصل کنند. تا بتوانند در مدت زمان کوتاه تری کار تایپ خود را انجام دهند. افرادی که علاقه مند به انجام بازی های کامپیوتری هستند. می توانند برای سهولت بازی با استفاده از این کابل، کنسول ها را به گوشی خود متصل کنند. و بازی خود را به آسانی انجام دهند.

افرادی که میخواهند هنر نوازندگی خود در ساز پیانو را به راحتی ضبط کنند می توانند با استفاده از  تبدیل otg گوشی خود را به یک ارگ یا پیانو متصل کنند. و در حین نواختن این نوع ساز، صدای آن را ضبط کنند. اگر بخواهید اطلاعات موجود بر روی گوشی خود را بر روی مموری منتقل کنید می توانید یک رم ریدر را با استفاده از تبدیل otg به گوشی خود متصل کرده و اطلاعات را منتقل کنید. و در نهایت می توایند عکس های موجود بر روی گوشی خود را به دوربین منتقل کنید. یا حتی می توانید عکس های موجود در دوربین را به گوشی منتقل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.