کابل شارژر اصل

کابل شارژر اصل

تاثیر کابل شارژر اصل بر افزایش سرعت شارژ باتری گوشی

کابل شارژر اصل

 

انتخاب کابل شارژر اصل بر سرعت شارژ شدن گوشی تاثیر دارد

مهمترین نکته ای که می تواند بر روی سرعت شارژ شدن باتری گوشی تاثیر بگذارد، استفاده از کابل شارژر اصل است. اما در این مورد مطمئنا تاثیر کابل حتی از خود شارژر هم بیشتر است. حتما از خود می پرسید که تاثیر کابل شارژر اصل بر افزایش سرعت شارژ باتری گوشی چیست؟ ما در این مقاله می خواهیم به بررسی این نکته بپردازیم و در نهایت راهکارهایی برای تشخیص نمونه های کابل شارژر اصل و تقلبی را به شما آموزش خواهیم داد.

اهمیت کابل شارژر اصل چیست؟

کابل شارژر اصل

برای سلامت باتری گوشی حتما از نمونه های اصل استفاده کنید

این مورد را با توجه به اهمیت شارژ و سرعت آن توضیح می دهیم. قطعا همه افراد تمایل دارند که در کمترین زمان و با کیفیت عالی گوشی خود را شارژ کنند. به همین دلیل انتخاب کابل در این مورد اهمیت بیشتری دارد. زیرا اگر کابل توانایی انتقال مناسب شارژ به گوشی را نداشته باشد عملا استفاده از شارژر هیچ فایده ای برای شما نداشته است. پس مهمترین عامل در بهبود کیفیت شارژ گوشی دقت در انتخاب کابل شارژر اصل است. زیرا این انتخاب می تواند تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش عمر باتری گوشی داشته باشد.

عمده ترین تفاوت در ساخت انواع کابل شارژر اصل چیست؟

ممکن است با خود بگویید به دلیل اینکه کابل ها در ظاهر به هم شبیه هستند پس هیچ تفاوتی در عملکرد با هم ندارند. اما این مورد بزرگترین اشتباهی است که اغلب کاربران با ان مواجه هستند. باید در این مورد به شما بگوییم بر خلاف شباهت ظاهری تفاوت هایی در USB های وجود دارد. برخی از آنها برای انتقال بهتر شارژ طراحی شده اند. اما برخی دیگر از آنها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند جریان برق را بهتر منتقل کنند.

کابل لایتینگ ریمکس

سیم های تعبیه شده در هر کابل شارژر

در طراحی کابل شارژر اصل از چهار سیم با رنگ های سیاه، قرمز، سبز. سفید استفاده شده است. هدف خاصی برای قرار دادن هر یک از این سیم ها وجود داشته است. نقش اصلی سیم های سبز و سفید، انتقال داده ها است. سیم های قرمز و سیاه نیز برای انتقال جریان 5 ولت در کابل شارژر تعبیه شده اند. به همین دلیل این دو سیم تعیین کننده میزان سرعت شارژ کردن گوشی هستند.

روش تشخیص کابل شارژر سریع چیست؟

یک قاعده کلی وجود دارد که کابل شارژر دارای سیم های قوی قیمت بالاتری دارند. اما استفاده از این نوع کابل های برای تبلت و گوشی های بزرگ مناسب تر است. شما با استفاده از این نوع کابل های و یک مقایسه ساده می توانید به تاثیر آنها در افزایش سرعت شارژ گوشی پی ببرید. یکی از عمده ترین دلایل که می تواند نشان دهنده سرعت بالای شارژ در یک کابل شارژر اصل باشد، قطر آن است. کابل های دارای قطر بیشتر سرعت بهتری دارند و به طبع قیمت آنها بالاتر است. اما دقت داشته باشید که طول کابل با میزان سرعت شارژ رابطه معکوس دارد. پس کابلی را انتخاب کنید که طول آن بسیار زیاد نباشد. زیرا هر چه طول کابل بیشتر باشد، سرعت شارژ کاهش می یابد.

عواقب ناشی از عدم استفاده از کابلهای  اصل

حتما شما نیز به خوبی می دانید که مهمترین عاملی که می تواند باتری گوشی را خراب کند گرما است. در مورد گوشی های دارای باتری لیتیومی دور بودن از گرما، اهمیت بسیار بیشتری دارد. موارد مختلفی می تواند سبب گرم شدن گوشی شود، برای مثال اگر قاب محافظ گوشی مناسب نباشد یا اینکه گوشی در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد می تواند به باتری آسیب برساند. اما عمده ترین دلیل که می تواند باتری گوشی را نابود کند استفاده از کابل شارژر تقلبی است. برخی افراد به دلیل صرفه جویی اقتصادی به جای خرید کابل شارژر اصل، نمونه تقلبی را انتخاب می کنند. اما عدم دقت کافی در ساخت محصولات تقلبی سبب می شود که گرمای زیاد و مستقیم به باتری وارد شود. که به مرور زمان عمر باتری را کاهش داده و آن را نابود می کند.

کابلmoxom ghdjdk' kd-33

خالی شدن باتری گوشی می تواند ناشی از استفاده از کابل های تقلبی باشد

دومین موردی که در صورت عدم استفاده از کابل شارژر اصل با ان مواجه خواهید شد، زود خالی شدن باتری گوشی است. ممکن است شما گوشی خود را مدت زیادی در شارژ نگه دارید. اما وقتی از آن استفاده می کنید، مدت کوتاهی شارژ باتری تمام شود. دلیل اصلی آن می تواند استفاده از کابل تقلبی باشد. این مورد علاوه بر اینکه عمر باتری گوشی را به شدت کاهش می دهد، آی سی شارژ گوشی شما را نیز نابود خواهد کرد. اگر شما با استفاده از نمونه تقلبی به آی سی شارژ گوشی خود لطمه بزنید، در صورت استفاده از کابل شارژر اصل، این کابل نیز به سرعت خراب خواهد شد. پس به دلیل اهمیت سلامت ای سی شارژ در عملکرد باتری پس باید در انتخاب کابل شارژر خود دقت کنید.

شناسایی کابل  اصل و تقلبی

راه های زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید کابل شارژر اصل و تقلبی را تشخیص دهید. ما در ادامه مهمترین تفاوت های نمونه تقلبی و اصل را بیان می کنیم:

کابل های اصل دارای اندازه یک تا دو متر هستند

• اندازه: مهمترین عامل تعیین کننده اصل یا تقلبی بودن، اندازه کابل است. اندازه کابل شارژر اصل بین یک تا حداکثر دو متر است. قطعا کابل هایی که دارای اندازه ای کمتر یا بیشتر از این مقدار هستند، نمونه های تقلبی خواهند بود.

• دیتا دار بودن: کابل های اصل قطعا دیتا دار خواهند بود، اما هر کابل دیتا داری را نمی توان به قطع نمونه اصل دانست. و باید همراه با سایر نکات این مورد را مد نظر قرار دهید. برای تشخیص دیتا دار بودن یک کابل، باید آن را به کامپیوتر متصل کنید.

• ظاهر کابل: عامل دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، ظاهر است. کابل شارژر اصل فاقد روکش فلزی یا نخی است. جنس اغلب کابل ها از نوعی پلاستیک نرم می باشد. و رنک روکش نیز در اغلب کابل های سیاه یا سفید است. کابل های رنگی معمولا نمونه های اصل نیستند، اما رنگی بودن دلیل بی کیفیت بودن کابل نیست.

کابل شارژر اصل

کابل های اصل نرم و منعطف هستند

• جنس: کابل را در دست بگیرید. کابل اصل کامل نرم و منعطف است. پس اگر احساس کردید کابل کمی خشک است مطمئنا ان نمونه یک کپی بی کیفیت است.

 

در نمونه های اصل پین کاملا واضح و مشخص است

• پین های درون کابل: در نمونه های اصلی پین ها بسیار واضح و شفاف هستند. اگر پین ها کدر و غیرشفاف بودند نمونه تقلبی است. علاوه بر این، دقت داشته باشید که رنگ تمام پین ها باید یکسان باشد. تفاوت رنگ تنها در نمونه های تقلبی وجود دارد.

• سرکابل: در کابل شارژر اصل اندازه معمولا کمی کوتاهتر از نمونه تقلبی است. بعلاوه علامت حک شده بر روی نمونه های تقلبی پر رنگ تر از نمونه اصل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.