رم ریدر

رم ریدر

تمام آنچه که باید در مورد رم ریدر و کاربردهای آن بدانید

رم ریدر

آشنایی با رم ریدر

 

مطمئنا تا به حال نام رم ریدر را شنیده اید. اما آیا با کارایی و کاربرد این وسیله آشنا هستید. ما در این مقاله تمام آنچه که باید در مورد رم ریدر و کاربردهای آن بدانید را برای شما بازگو خواهیم کرد. مطمئنا شما هم با این مشکل مواجه شده اید که کارت حافظه شما پر شده است . و دیگر امکان اجرای برنامه ها یا ذخیره فایل و اطلاعات را ندارید. در این مواقع ساده ترین کاری که باید انجام دهید . این است که اطلاعات موجود در کارت حافظه را به دستگاه دیگری مانند کامپیوتر یا لپ تاپ منتقل کنید. تنها ابزاری که می تواند مشکل شما را حل کند، رم ریدر یا کارت خوان است.

 

رم ریدر چیست؟

 

کارتخوان دستگاهی کاربردی است که قابلیت اتصال به پورت USB را دارد. با استفاده از آن شما می توانید داده ها و تصاویر ذخیره شده در حافظه گوشی را به کامپیوتر یا لپ تاپ منتقل کنید . در طراحی جدیدترین کارت خوان ها از فناوری استفاده شده است که قابلیت پشتیبانی از کابل USB3.0 را دارد. این امر سبب افزایش سرعت انتقال داده ها خواهد شد. برخی از سیستم ها دارای رم ریدر داخلی هستند اما این نوع سیستم ها تنها قابلیت پشتیبانی از یک نوع کارت حافظه را دارند. در نتیجه این نوع سیستم ها عملکردی کندتر خواهند داشت.

 

مهمترین عوامل برای انتخاب رم ریدر

 

مهمترین عاملی که برای کاربران در حین انتقال داده ها اولویت دارد، زمان است. مطمئنا هیچ فردی تمایل ندارد زمان زیادی را صرف انتقال داده ها و فایل های خود کند. پس هرچه رم ریدر سرعت بالاتری داشته باشد، شما در کوتاه ترین زمان قادر به انتقال داده ها و برنامه های خود خواهید بود. دومین عاملی که در انتخاب یک کارت خوان می توان بسیار حائز اهمیت باشد، سهولت استفاده از آن است. یعنی طراحی این ابزار باید به گونه ای باشد. که برای شما امکان استفاده از کارتخوان برای چندین دستگاه و سیستم مختلف را فراهم کند.

رم ریدر

کاربرد کارت خوان برای انتقال داده ها از گوشی به کامپیوتر

 

عامل دیگر که حتما باید مدنظر قرار دهید قیمت کارت خوان است. همانطور که اطلاع دارید، قیمت یک ابزار می تواند بازتابی از کیفیت و کارایی آن باشد. به صورت ساده می توان چنین گفت که هر چه ابزاری از کیفیت و کارایی بالاتری برخوردار باشد، قطعا قیمت نهایی آن بالاتر خواهد بود. در نهایت باید کارت خوانی را انتخاب کنید که با کارت حافظه شما سازگار باشد. برای مثال اگر از میکرو اس دی استفاده می کنید، حتما در انتخاب رم ریدر این مورد را مد نظر قرار دهید.

 

مزایای استفاده از رم ریدر

کارت حافظه

اتصال رم با استفاده از کارتخوان به لپ تاپ یا کامپیوتر

 

استفاده راحت و آسان : شما برای بکار بردن رم ریدر نیازی به استفاده از هیچ نوع کابلی نخواهید داشت. کافی است کارت حافظه خود را در این کارت خوان قرار داده و مانند فلش های معمولی آن را به سیستم متصل کنید. به راحتی کارت حافظه شما توسط دستگاه خوانده خواهد شد و می توانید در مدت چند ثانیه یا چند دقیقه داده ها فایل های خود را منتقل کنید.

سرعت بالا : همانطور که در بالا اشاره کردیم، نسل جدید کارت خوان ها قابلیت پشتیبانی از از USB3.0 را دارند. با استفاده از این این ابزار سرعت انتقال داده ها بسیار افزایش خواهد یافت.

سازگاری و انطباق بالا : اکثر دوربین های دیجیتال تنها می توانند از یک نوع کارت حافظه پشتیبانی کنند. اما کارت خوان ها قابلیت خواندن چندین کارت حافظه را دارند. در نتیجه با اتصال رم ریدر به دوربین شما می توانید تصاویر خود را بر روی هر کدام از کارت ها ذخیره کنید.

صرفه جویی در انرژی : پر شدن حافظه داخلی گوشی و همچنین کارت حافظه می تواند به گوشی و باتری فشار بیاورد. به همین دلیل باید داده ها و برنامه اضافی را به دستگاه دیگری منتقل کنید. استفاده از کارت خوان می تواند در میزان مصرف انژی گوشی و باتری شما صرفه جویی کند.

 

انواع رم ریدر

انواع رم ریدر

 

کارت خوان ها تک کارته :  همانطور که از نام این مدل ها پیداست، آنها قابلیت پشتیبانی از یک کارت حافظه را دارند. در صورتی که شما فقط از یک کارت حافظه استفاده می کنید، این نمونه می تواند برای شما بسیار مناسب باشد.

 

کارت خوان های چند کارته : برخلاف مدل قلب، این نوع کارت خوان می تواند از چندین کارت حافظه پشتیبانی کند. استفاده از این نوع کارت خوان می تواند سبب تسهیل کار شما شود. اگر شما به هر دلیلی نیازمند استفاده از چندین کارت حافظه هستید، حتما این نوع را تهیه کنید.

 

کارت خوان های دارای سرعت بالا : عکاسان می دانند که رزولوشن در کیفیت تصویر بسیار مهم است. اما هرچه کیفیت تصویر بالاتر باشد، رزولوشن آن نیز بیشتر خواهد بود. اما باید به این نکته اشاره کنیم که انتقال تصاویر با کیفیت مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. استفاده از فناوری پشتیبانی کننده از کابل USB3.0 سبب افزایش سرعت انتقال رم ریدر شده است. به همین دلیل اگر نیازمند انتقال تصاویر، فیلم ها یا فایل های دارای حجم بالا هستید پس حتما کارتخوان های دارای قابلیت پشتیبانی یو اس بی 3.0 استفاده کنید.

کارت خوان های کوچک : اندازه این نوع رم ریدرها بسیار کوچک است و برای افرادی که مدام در حال حرکت هستند گزینه ای مناسب به حساب می آیند. زیرا حمل این مدل های بسیار ساده و آسان است.

 

 

مشکلاتی که در حین استفاده از کارت های حافظه میکرو با آن مواجه خواهید شد

 

همانطور که می دانید میکرو اس دی ها دارای ابعاد و اندازه بسیار کوچک هستند. به همین دلیل ممکن است رم ریدر در خواندن این کارت ها با مشکل مواجه شوند. در این مواقع شما ناچار خواهید بود کارت حافظه را چندین بار در کارتخوان جا بزنید. تا اینکه کارت خوان بتواند آن را بخواند. اما اگر بعد از انجام هر کاری همچنان میکرو اس دی خوانده نشد، شما ناچار خواهید بود که رم ریدر خود را عوض کرده و یک نمونه با کیفیت تر انتخاب کنید.

 

به چه دلیل ممکن است رم ریدر توسط کامپیوتر یا لپ تاپ خوانده نشود؟

 

اگر پس از اتصال کارت خوان به کامپیوتر یا لپ تاپ هیچ پیامی دریافت نکردید. این مورد نشان دهنده عدم اتصال یا سوختن رم ریدر است. شما باید به محض اتصال کارتخوان به کامپیوتر در بخش my computer با پیام دیوایس مواجه شوید. عدم دریافت این پیام به دو دلیل خواهد بود، دلیل اول ممکن است مشکلات ویندوزی باشد که شما با نصب مجدد ویندوز می توانید این مشکل را حل کنید. دلیل دوم نیز می تواند به دلیل خرابی رم ریدر باشد که می توانید یک کارتخوان جدید تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.