جک آیفون

جک ایفون

بررسی جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری

جک آیفون

جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری

 

ما در این مقاله به بررسی جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری می پردازیم . اما قبل از هر کاری می خواهیم توضیحی کامل درباره کابل لایتنینگ و جک 3.5 میلیمتری داشته باشیم. در مرحله بعد جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری و نقش آن را بیان خواهیم کرد؟

 

کابل لایتنینگ چیست؟

این کابل را می توان کابلی انحصاری برای شارژ و انتقال اطلاعات در محصولات اپل دانست. در توضیحی ساده می توانیم بگوییم که این نوع کابل جایگزین کابل های معمولی و قدیمی 30 پین شده است. در گوشی های آیفون و آیپد های نسل 5 تاکنون از این نوع کابل استفاده شده است.

از این نوع کابل می توانید برای اتصال گوشی و آیپد های ساخت کمپانی اپل به کامپیوتر، لپ تاپ، شارژرهای دیواری، شارژرهای رومیزی، انواع دوربین های دیجیتالی و …. استفاده کرد. از نظر عملکردی این کابل بسیار شبیه به کابل های یو اس بی است. تنها تفاوتی که می توان برای این کابل در نظر گرفت این است که از این کابل می توانید تنها برای گوشی های و محصولات اپل استفاده کنید. به عبارت ساده از این کابل برای محصولات دارای سیستم عامل اندروید به هیچ عنوان نمی توان استفاده کرد.

کابل آیفون

کابل لایتنیگ

کابل لایتنینگ چه قابلیت هایی دارد؟

برای بیان مهمترین قابلیت کابل لایتنینگ باید به این مورد اشاره کنیم . که طراحی این کابل به گونه ای است که شما می توانید .از آن در هر جهتی برای اتصال آیپد یا گوشی های آیفون به شارژر یا کامپیوتر استفاده کنید. به عبارت ساده این کابل دو طرفه است. یعنی قسمت بالا و پایین این کابل را می توانید برای اتصال استفاده کنید. این موضوع برای کاربران سهولت کار به همراه داشته است. تعداد پین هایی که در این نوع کابل به کار رفته برخلاف مدل های قبل 16 پین است. این پین ها به صورت کاملا منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

مزیت دیگری که استفاده از کابل لایتنینگ به همراه دارد این است که می توان انرژی برابر با 12 وات را ایجاد کند. در حالی که توان تولید شده توسط کابل های یو اس بی معمولی برابر 9 وات است. بعلاوه، با استفاده از کابل لایتنینگ می توانید به صورت همزمان هم گوشی خود را شارژ کنید هم داده ها و اطلاعات موجود در آن را منتقل نمایید. قابلیتی دیگری که می توانیم به این کابل نسبت دهیم امکان پردازش سیگنال های دیجیتال و آنالوگ است.

جک هدفون چیست؟

در تعریفی بسیار ساده می توان جک را به عنوان سوکت یا ورودی هدفون تعریف کرد. پس همانطور که اکنون می دانید، ورودی هدفون را جک می نامند. برای اینکه بتوانید هدفون را به دستگاه های مختلف مانند گوشی، لپ تاپ یا … متصل کنید. به کانکتور نیاز دارید.

فیش های صدا دارای 3 یا حداکثر 4 پین هستند. یکی از انها برای صدای گوش سمت چپ، دیگر گوش سمت راست و و پین سوم نیز برای اتصال این دو قسمت به کار می رود. در برخی مواردی که 4 پین در طراحی وجود دارد، پین چهارم برای اتصال میکروفون در نظر گرفته شده است. در اغلب وسایل الکتریکی جک هدفون وجود دارد. این امتیاز برای این است که کاربران بتوانند به آسانی موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهند یا اینکه بتوانند با دوستان و هم بازی های خود مکالمه کنند.

جک 3.5 میلیمتری چیست؟

 

کابل آیوکس

 

جک 3.5 میلیمتری

مطمئنا تا به حال به مشخصات فنی لپ تاپ یا گوشی خود دقت کرده اید. اگر این کار را انجام داده اید پس حتما با عبارت جک 3.5 میلیمتری برخورد کرده اید. آیا می دانید دلیل این نامگذاری چیست؟ این مورد توضیحی بسیار ساده دارد. جک 3.5 میلیمتری به این معنی است که قطر سوراخ این جک 3.5 میلیمتر می باشد. علاوه بر قطر 3.5 میلیمتری، کانکتورهایی وجود دارند که قطر جک انها 2.5 میلیمتری است. آنها را نیز جک های 2.5 میلی متری می نامند.

چرا جک های هدفون حذف شدند؟

گوشی آیفون

حذف جک های 3.5 میلیمتری

دو دلیل اصلی برای حذف جک های هدفون وجود دارد. دلیل اول این است که شرکت های تولید کننده موبایل و لوازم جانبی بتوانند کابل اضافی را به کاربران محصولات خود بفروشند. مطمئنا کاربران زیادی به دلیل اینکه مدت های طولانی از جک های 3.5 میلیمتری برای اتصال هدفون به گوشی یا لپ تاپ خود استفاده کرده اند، پس به این کابل و جک عادت کرده اند. پس حذف این نوع جک ها می تواند برای کاربران سخت باشد. چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پس شرایطی ایجاد خواهد شد که کاربران بتوانند از جک 3.5 میلیمتری استفاده کنند. تولید و عرضه جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری یکی از راه حال های کمپانی اپل بوده است. با پیشرفت فناوری هر روزه محصولات دیجیتالی بیشتری معرفی و عرضه می شوند. برای مثال انواع هندزفری های و هدفون های بلوتوث تولید و عرضه شده اند. بسیاری از افراد که خواهان استفاده از جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری نیستند، می توانند از هدفون ها و هندزفری های بلوتوث استفاده کنند. در نتیجه محصولات جدید عرضه شده توسط کمپانی ها نیز به فروش خواهند رسید.

چگونه می توانید کابل ها را تبدیل کنید؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم یکی از دلایل حذف جک ها این است که کمپانی مانند اپل بتواند جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری بفروشد. بله درست حدس زدید کمپانی اپل برای هماهنگ سازی کاربران خود با تغییرات اقدام به عرضه جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری نموده است. در مورد سایر کمپانی های سازنده گوشی های اندرویدی نیز برای این تبدیل از کابل های یو اس بی نسل c استفاده می شود.

از جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری به دو منظور می توان استفاده کرد. هم می توانید کابل لایتنینگ را به جک 3.5 میلیمتری تبدیل کنید و همچنین می توانید جک 3.5 میلیمتری را به مدل لایتنینگ تغییر دهید. خلاصه با استفاده از این کابل کار کاربران بسیار ساده خواهد شد.

 

جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری چیست؟

تبدیل

مبدل جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری

با استفاده از جک آیفون تبدیل لایتنینگ به 3.5 میلیمتری می توانید . انواع هدفون های دارای کانکتور 3.5 میلیمتری را به گوشی آیفون خود متصل کنید. همانطور که می دانید نسل های جدید گوشی های آیفون فاقد درگاه 3.5 میلیمتری هستند . پس کاربران ناچار به استفاده از جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری هستند. حمل این محصول بسیار آسان است. می توانید آن را در جیب یا کیف خود بگذارید. در یک سمت جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری، یک کانکتور لایتنینگ وجود دارد. پس این محصول سازگاری بالایی با گوشی ها و تبلت های دارای درگاه لایتنینگ دارد.

کانکتورهای به کار رفته در جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری بسیار مقاوم هستند. از روکش هایی از جنس TPE برای پوشاندن سیم های موجود در این مبدل ها استفاده شده است. استفاده از این روکش در جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلیمتری سبب افزایش مقاومت این نوع مبدل در برابر قطع شدگی شده است. به این مورد توجه داشته باشید که طول جک آیفون تبدیل لایتنینگ به جک  3.5 میلیمتری کم است. پس افرادی می توانند از این کابل استفاده کنند که همیشه یک کابل انتقال صدا با خود همراه داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.