هدست

هدست

هدست چیست و چگونه می توانیم یک هدست مناسب بخریم؟

پیشرفت های تکنولوژی برقراری ارتباط بدون استفاده از دست را فراهم کرده است
یکی از لوازمی که می توانید برای برقراری ارتباط از آن استفاده کنید، هدست است. شاید هم اکنون از خود بپرسید هدست چیست و چگونه می توانیم یک هدست مناسب بخریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، این وسیله ابزاری سخت افزاری است که به رایانه یا تلفن متصل می شود. استفاده از این ابزار به کاربر اجازه می دهد تا بدون استفاده از دست ها بتواند به مکالمات گوش دهد یا با سایر افراد صحبت کند. از هدست معمولا در مراکز پشتیبانی فنی، خدمات مشتریان و برای گیمینگ استفاده می شود.

کاربر با استفاده از این ابزار می تواند ضمن صحبت با فرد مورد نظر توانایی تایپ یا جستجوی اینترنتی داشته باشد. در مورد گیمر ها نیز ماجرا همین است آنها ضمن انجام بازی و استفاده از کیبورد و موس بدون نیاز به دست خود می توانند با سایر همبازی های خود هم صحبت شوند. 
چگونه می توانیم یک هدست مناسب تهیه کنیم؟
تهیه هدست مناسب دغدغه اصلی گیمرها است. زیرا انتقال مناسب صدا می تواند هیجان بیشتری به فرد منتقل کند. برای اینکه بتوانید یک مدل گیمینگ عالی بخرید باید 5 مرحله اساسی را مد نظر قرار دهید

این پنج مرحله عبارتند از:

⦁ سیستم عامل خود را مشخص کنید

 

 

اولین گام در انتخاب دقیق، تعیین نوع سیستم عامل است

اولین نکته ای که باید در هنگام خرید یک هدست بازی مناسب مورد توجه قرار دهید این است که شما در چه پلتفرمی بازی می کنید. اما مدل هایی با اتصال 3.5 میلیمتری تقریبا برای تمام رایانه های و کنسول ها مناسب هستند. اما به این نکته توجه کنید که کنسول ها می توانند تمام نرم افزارها را پشتیبانی کنند. به همین دلیل در هنگام خرید نرم افزارهای برقراری ارتباط مجازی باید این مورد را مد نظر قرار دهید. 

⦁ کدام هدست برای شما مناسب است: سیمی یا بدون سیم

هدست ها دارای دو مدل بی سیم و سمی دار هستند. البته مدل وایرلس را می توان جزو جدیدترین نرم افزارهای ارتباطی دسته بندی کرد. ما در این بخش مزایا و معایب هر نوع را برای شما بیان خواهیم کرد. 

⦁ مدل وایرلس یا بی سیم

 

 

هدست

هدست بی سیم یا وایرلس معمولا به یک ایستگاه یا شارژر متصل می شود. این ایستگاه از طریق پایه ای به رایانه یا کنسول شما متصل شده است. اتصال در این مدل معمولا از طریق باند 2.5 گیگاهرتزی یا از طریق بلوتوث انجام می شود. به همین دلیل با استفاده از این مدل شما می توانید در حالی که در آشپزخانه مشغول نوشیدن قهوه هستید با سایر گیمرها و همبازی های خود نیز صحبت کنید. این نوع از نظر ظاهری بسیار شیک و از نظر عملکرد نیز بسیار ایده آل و استاندارد است. مدت زمانی که می توانید از این مدل استفاده کنید نیز به میزان شارژی این ابراز وابسته است. 

⦁ هدست سیمی 

هدست

 

 

کاملا درست حدس زده اید، این مدل دارای اتصال فیزیکی با کامپیوتر است. در این مدل ها معمولا اتصال از طریق USB یا اتصال 3.5 میلیمتری برای میکروفون و هدست است. شما به محض اینکه این ابزار را به سیستم متصل کنید، می توانید از آن استفاده کرده و با سایر افراد ارتباط برقرار کنید. این مدل بسیار  سبک تر از مدل های وایرلس هستند. طول کم کابل اتصال در این مدل به شما اجازه نمی دهد که بتوانید در حین انجام تمام کارهای روزمره خود با سایر دوستان خود صحبت کنید. علاوه بر این، کابل ها نیز به مرور زمان فرسوده خواهند شد. این دو مورد را می توان عیب عمده مدل های سیمی بر شمرد. به همین دلیل استفاده از مدل های وایرلس به دلیل کارایی و طول عمر بیشتر بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

⦁ سعی کنید یک هدست راحت انتخاب کنید

معمولا گیمرها مدت زمان زیادی را صرف بازی می کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که یک هدست علاوه بر کارایی و عملکرد مناسب، استفاده آسانی داشته باشد و فرد در حین استفاده از آن احساس خوشایندی داشته باشد. به عبارت ساده این ابزار نیاید به گونه ای باشد که گوش فرد اذیت شود یا احساس سنگینی داشته باشد. در این مورد چند عنصر وجود دارد که در حین خرید این ابزار باید مورد توجه قرار دهید. مهمترین خصوصیات یک هدست راحت و مناسب عبارتند از:

 ⦁ هدبند : این گزینه مهمترین فاکتور در انتخاب یک ابزار ارتباطی مناسب است. هدبند ابزاری است که از طریق آن تمام وزن هدست بر روی سر شما قرار می گیرد. پس هدبند نه تنها باید محکم باشد، بلکه باید قابل تنظیم نیز باشد تا به تاج گوش شما فشار وارد نشود. یکی از نشانه های مدل خوب این است که وقتی آن را روی گوش یا سر خود قرار می دهید احساس سنگینی نمی کنید.

 

 

 

 

⦁ ایرکاپ: در مورد انتخاب هدست مناسب باید با توجه به اندازه گوش و نوع بازی، ایرکاپ مناسب را تهیه کنید. اگر گوش شما کوچک است و بازی کم حجی انجام می دهید، ایرکاپ های گرد می توانند بهترین انتخاب باشند. اما اگر سر بزرگ و گوش های برجسته دارید، انتخاب مدل های دارای ایرکاپ های بیضی شکل برای شما گزینه ای ایده آل است.

هدست

 

⦁ مواد سازنده: این مورد نیز در راحتی استفاده از هدست ها بسیار موثر است. موادی که غالبا در ساخت این ابزار استفاده می شود، پارچه و چرم است. استفاده از روکش پارچه ای در طراحی این ابزار سبب می شود که تنفس بهتری برای گوش شما انجام شود اما روکش های چرمی، عایق بهتری هستند و کاملا گوش را می پوشانند و فرد دیگر صداهای محیط بیرون را نمی شنوند.

⦁ وزن: به دلیل استفاده از مواد مختلف در ساخت و طراحی این نوع ابزار، وزن آن نیز مختلف است. می توان گفت مدل های پلاستیکی وزن و حجم بیشتری در مقایسه با مدل های آلومینیومی دارند. مدل های سبک تر سبب می شوند که شما احساس راحتی بیشتری داشته باشید و در عمیق تری از صدا داشته باشید. با توجه به مدت زمان بازی خود باید مدل دلخواه خود را تعیین کنید.

 

⦁ قابلیت تولید صدا

 

هدست

 

قابلیت تولید صدا، یکی از عمده ترین تفاوت ها در هدست های موجود در بازار است

گیمرها در هنگام بازی ماند سربازی درون سنگر هستند. به همین دلیل کیفیت صدای تولیدی در هدست بسیار مهم است. بر اساس کیفیت تولید صدا می توان این ابزار را به سه مدل استریو، صدای فراگیر مجازی و صدای دارای بعد تقسیم کرد. مدل استریو دارای اتصالی ساده و 3.5 میلیمتری است که می توان از آن برای تمام مدل های کامپیوتر و همه بازی ها استفاده کرد.

در مدل تولید کننده صدای فراگیر مجازی، قابلیت شبیه سازی هفت کانال صدا وجود دارد. با استفاده از این مدل شما دقیقا می توانید صدایی با کیفیت را تجربه کنید. علاوه بر این جهت صدا نیز با استفاده از این مدل قابل تشخیص است. علاوه بر دو مدل فوق، مدل های تولید کننده صدای دارای بعد نیز به عنوان ابزارهای نو ظهور وارد بازار شده اند. با قرار دادن تکنیک های خاص، این نوع هدست قابلیت پوشش بازی های چند رسانه ای را دارد.

⦁ چگونگی برقراری ارتباط با سایر افراد تیم نیز در انتخاب هدست مهم است

بدیهی است گیمرها برای برقراری ارتباطی واضح با دوستان بس لکودم پوکیدم ابزارهای ارتباطی استفاده می کنند. به همین دلیل برخورداری از یک سری ویژگی های خاص برای یک هدست ایده آل ضروی است. این ابزار باید بتواند سر و صدای اضافی را حذف کند. بتواند برخی ویژگی ها را بی صدا کند. قابلیت تغییر صدا ( افزای سا کاهش تن صدا) را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.