فلش مموری

فلش مموری

.هر آنچه که باید در مورد فلش مموری بدانید

از طریق فلش مموری، می توان اطلاعات و فایل های بسیاری را بدون هیچ محدودیتی از سیستم های مختلف جا به جا کرد. همواره در طی همه این سال ها مشکلات زیادی برای انتقال فایل و برنامه ها از یک سیستم به یک سیستم دیگر وجود داشته است. تا که نسل فلش مموری به عرصه تکنولوژی وارد شد. و مشکلات ناشی از محدودیت انتقال فایل ها به سیستم های دیگر برطرف شد.

اطلاعاتی مفید در ارتباط با فلش مموری

انواع مختلفی از مدل های فلش مموری با ظرفیت های متفاوت در بازار موجود هستند. و هر کدام از این فلش ها دارای یک سری طرح های خاصی می باشند. خوشبختانه دیگر هیچ گونه مشکلی برای انتقال فایل ها به سیستم وجود ندارد. همواره از گذشته لوازم الکترونیکی بسیاری وجود داشت که کار انتقال اطلاعات را به کمک آن انجام می دادیم.

ولی هیچ گاه از آنها رضایت کامل نداشتیم. برای مثال سی دی یکی از مواردی بود که برای انتقال فایل و عکس و … مورد استفاده قرار می گرفت. ولی مشکلات زیادی را نیز به همراه داشت و تنها می توانستیم یک حجم محدود و مشخصی از فایل ها را جابه جا کنیم.
بعد از مدتیDVD ها جایگزین CD شدند ولی باز هم مشکل محدودیت حجم وجود داشت. و هنگامی که CD ها و یا DVD ها خش پیدا می کردند. دیگر نمی توانستیم از آنها استفاده کنیم. و از همه مهم تر این CD ها و DVD ها یکبار مصرف بودند یعنی شما بعد از یکبار انتقال فایل نمی توانستید. دوباره از این سی دی به عنوان انتقال دهنده فایل خاص دیگری استفاده کنید.

فلش مموری SanDisk مدل Ultra Fit

انواع فلش های موجود در بازار

هر کدام از این فلش های موجود در بازار و یا فروشگاه های اینترنتی، یک سری خصوصیات و ویژگی های ظاهری مخصوص و ویژه ای دارند.

که شما قبل از خرید فلش مد نظر خود می توانید باانجام یک جستجو از بهترین مدل ها و مارک های فلش با حجم ها و ظرفیت های مورد نیاز خود آگاه شوید. تا بتوانید بهترین خرید ممکن را به انجام برسانید.

کارکرد و عملکرد های این فلش مموری ها با یکدیگر متفاوت است

شما متناسب با نوع نیاز خود باید به دنبال فلش مناسب مد نظر خود بگردید. نکته دیگر این است که علاوه قابلیت ها و کارکرد های متفاوت باید گفت که طرح و شکل ظاهری آن ها نیز متفاوت است.

و بعضی از آنها به گونه ای طراحی می شوند که احتمال گم شدن این وسیله به حداقل برسد. زیرا این وسیله ابعاد کمی دارد و اگر به خوبی مراقبت نکنید ممکن است گم شود. به همین خاطر شرکت ها برای جلوگیری از این مشکل آن ها را به گونه ای طراحی کرده اند. که بتوانید همیشه در کنار خود و یا متصل به اشیا دیگر قرار دهید و از این طریق احتمال گم شدن آنها به حداقل خواهد رسید.

جنس بدنه متفاوتی نیز خواهند داشت. که هر چه این بدنه محکم تر و قوی تر باشد آسیب فیزیکی کمتری نیز بدان وارد خواهد شد. داشتن فلش برای انتقال داده ها ضروری است بر همین اساس هر فردی که با تکنولوژی و سیستم های کامپیوتری در ارتباط باشد باید روزانه از فلش مموری های مختلفی با حافظه و ظرفیت های مناسب استفاده کند.
خرید آن باید بعد از کسب اطلاعات کافی انجام بگیرد باید شما یک فلش با ظرفیت مشخص و مورد نیاز خود تهیه کنید. فلش های موجود در بازار ظرفیت های متنوعی دارند و این به شما کمک می کند تا که ایده آل خود را انتخاب کنید.

USB فلش سن دیسک

 

قیمت خرید فلش مموری

دیگر در دنیای امروز همه ما برای انتقال های فایل های مختلف خود از گوشی و یا لپ تاپ به سایر سیستم ها به فلش نیازمندیم.  بر همین اساس در عصر تکنولوژی امروز می توان انواع مارک های فلش با حافظه ها متفاوت و قابلیت های مناسب در بازار خریداری کرد. و سوالی که پیش میاید قیمت خرید فلش مموری است.
قیمت خرید فلش به نوع ظرفیت و حجم فلش و مارک فلش بستگی دارد. یعنی قیمت یک فلش 32 گیگی از یک مارک با یک فلش 32 گیگی از یک مارک دیگر متفاوت است. یعنی متناسب با مارک آن فلش شما ممکن است قیمت بیشتر و یا کمتر بابت خرید آن پرداخت کنید.

آیا چه چیزی این تفاوت قیمت ها را تعیین می کند؟

باید گفت که این فلش مموری ها یک سرعت خاصی برای انتقال داده ها دارند. بر همین اساس برخی از این فلش ها قابلیت های بالاتری دارند. و می توان ویدیو ها و عکس ها و یا سایر فایل ها را در مدت زمان کمتری جابه جا کند. بر همین اساس قیمت خرید آنها نیز با نمونه های دیگر مشابه آنها تفاوت چشمگیری دارد.

برخی از فلش مموری ها به نسبت سایر نمونه های مشابه آنها جنس بدنه و مقاومت ظاهری بیشتری دارد. که این خود می تواند در تعیین قیمت تاثیر گذار باشد. اما در کنار تمامی این مسائل باید به این نکته نیز توجه داشت که نمی توان قیمت پایین تر فلش را همیشه به پایین بودن سرعت و کیفیت فلش نسبت داد.  بلکه گاه یک شرکت معروف و ویژه تولیدات خود را با قیمت مناسب تری به فروش می رساند. و این اصلا ربطی به پایین تر بودن سرعت فلش مورد نظر ندارد.

فلش مموری

دنیای فلش بسیار گسترده است. تا جایی که شما می توانید متناسب با نوع استفاده خود دنبال یک مدل ویژه ای از فلش مموری باشید. و حجم زیادی از فایل ها را در حداقل زمان جابه جا کنید. و یکی دیگر از نکات قابل توجه گارانتی خرید این محصول است، البته گارانتی خود شرایط خاصی دارد.

و شما نمی توانید مشکلات مربوط به آسیب دیدن فیزیکی این محصول را جز شرایط گارانتی به حساب آورید. اما با این وجود مواردی پیش می آید که بعد از خرید فلش، محصول دچار یک سری ایراداتی شود. و یا اینکه سرعت خیلی پایینی برای جابجایی داده ها داشته باشد. در این صورت می توانید شما به نمایندگی مربوطه مراجعه کنید و جهت تعویض فلش خریداری شده اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.