شارژرهای فیک و اصل آیفون

شارژرهای فیک و اصل آیفون

فرق شارژرهای فیک و اصل آیفون چیست؟

شارژرهای فیک و اصل آیفون

راه های تشخیص شارژرهای فیک و اصل آیفون


یکی از مواردی که کاربران در هنگام خرید شارژر با آن مواجه هستند عدم توانایی تشخیص شارژرهای فیک و اصل آیفون است. به همین دلیل ما در این مقاله به بیاناین موارد می پردازیم که فرق شارژرهای فیک و اصل آیفون چیست؟ تا با توجه به آنها بتوانید نمونه تقلبی و اصلی را تشخیص دهید. زیرا اگر برای گوشی خود از نمونه تقلبی استفاده کنید، مطمئنا به باتری گوشی خود آسیب خواهید زد و عمر مفید باتری شما کاسته خواهد شد.


در برخی موارد، کاربران به دلیل صرفه جویی اقتصادی اقدام به خرید شارژرهای ارزان و بی کیفیت می کنند. اما در برخی موارد سودجویان از عدم آگاهی کاربران استفاده کرده و شارژرهای تقلبی و بی کیفیت را به جای نمونه اصلی به کاربران می فروشند. در نتیجه آگاهی از تفاوت های موجود بین شارژرهای فیک و اصل آیفون تلاش سودجویان را با شکست مواجه خواهد کرد.


راه های تشخیص شارژرهای فیک و اصل آیفون


به نوشته ای که بر روی آداپتور شارژر چاپ شده، دقت کنید

شارژرهای فیک و اصل آیفون

تفاوت شارژرهای اصل و تقلبی


ساده ترین راه برای تشخیص شارژرهای فیک و اصل آیفون نوشته های درج شده بر روی شارژر است. در نمونه های اصلی هیچ نوع غلط املایی در کلمات نوشته شده وجود ندارد. به این مورد دقت داشته باشید که نمونه هایی اصل دارای عبارتی به صورت Designed by Apple in California هستند. در نمونه های تقلبی این عبارت وجود ندارد یا دارای غلط املایی است. پس به این مورد توجه داشته باشید.
با استفاده از شارژر گوشی شما شارژ نمی شود.


دومین عاملی که می تواند موجب تشخیص شارژرهای فیک و اصل آیفون شود این است که با استفاده از نمونه تقلبی نمی توانید باتری گوشی خود را شارژ کنید. یا اینکه با استفاده از نمونه های تقلبی در حین شارژ باتری گوشی شما به شدت گرم می شود. دلیل اصلی این تفاوت بین شارژرهای فیک و اصل آیفون این است که کمپانی اپل در ساخت شارژر های اصلی خود از موادی با کیفیت استفاده می کند. از این رو، هنگام اتصال شارژر به گوشی جریان با قدرت و با کیفیت ایجاد می شود. اما در نمونه های تقلبی مکانیسم درونی برای کاهش شوک الکتریکی و ممانعت از گرم شدن باتری وجود ندارد.


به پین های موجود در شارژر دقت کنید

سوکت

با توجه به پین می توایند نمونه تقلبی و اصلی را تشخیص دهید.


تفاوت دیگری که بین شارژرهای فیک و اصل آیفون وجود دارد، پین های موجود در این دو نمونه است. همانطور که در بالا اشاره کردیم اگر بعد از اتصال سوکت به شارژر گوشی شارژ نشد نمونه تقلبی است. اما مورد ساده تری نیز برای تشخیص وجود دارد. و ان هم پین های موجود در این شارژر است. زیرا در شارژرهای اصلی پین های کاملا واضح و مشخص هستند در حالی که در نمونه های تقلبی وضوح چندان مناسبی در پین های وجود ندارد.


نمونه های اصلی و تقلبی از نظر قیمت با هم متفاوت هستند.


یکی دیگر از مواردی که می توانید به عنوانی اهرمی برای تشخیص شارژرهای فیک و اصل آیفون از آن استفاده کنید، قیمت این شارژرها است. قیمت پایه ای که برای شارژرهای اصل آیفون در نظر گرفته شده حدود 20 دلار است. که با توجه به نوسانات ارزی موجود در کشور ما نمی توانیم قیمت ثابت و دقیق را بیان کنیم. اما شما خود می توانید به محاسبه قیمت بپردازید. اگر بهایی که برای شارژر می پردازید کمتر از 20 دلار باشد پس قطعا نمونه شما تقلبی خواهد بود.


به وزن شارژر توجه کنید


تفاوت دیگری که بین شارژرهای فیک و اصل آیفون وجود دارد، وزن است. در این مورد باید بگوییم نمونه های اصل در مقایسه با نمونه های تقلبی وزن بیشتری دارند. زیرا اجزای درونی سازنده شارژرهای اصل بسیار بیشتر از نمونه های تقلبی است. وزنی که از طرف کمپانی اپل برای شارژرهای اصل تعین شده است حدود 40 گرم است.


حتما سوکت شارژر را بررسی کنید

کله شارژر

تفاوت سوکت در نمونه ای اصل و تقلبی


در نمونه های تقلبی ممکن است سوکت یو اس بی کمی بالاتر یا حتی پایین تر از شارژرهای اصلی باشد. نکته دیگری که در بررسی سوکت شارژر های فیک و اصل آیفون باید به آن توجه کنید این است که قسمت های حاشیه ای سوکت در نمونه های اصلی کمی گرد و منحنی است. در حالی که این قسمت ها در نمونه های تقلبی بسیار تیز است.


تفاوت کابل در شارژرهای فیک و اصل آیفون

شارژر

عبارت حک شده بر روی کابل های اصلی آیفون


هنگامی که گوشی ایفون یا ایپد خود را از یک مکان معتبر می خرید، مطمئنا کابل و شارژر اصل بوده و کاملا با گوشی یا آیپد شما هماهنگ است. اما اگر کابل یا شارژر شما خراب شود و ناچار به خرید نمونه جدید باشید. در این مواقع باید از اصل بودن کابل یا شارژری که می خرید، اطمینان داشته باشید. برای تشخیص کابل در شارژرهای فیک و اصل آیفون می توانید به رنگ کابل رابط دقت کنید. کابل های اصل سفید و باریک هستند. بعلاوه بر روی کابل اصل، عبارت MFi نیز حک شده است.


اگر رنگ آن کمی کدر یا تیره باشد مطمئنا نمونه شما تقلبی است. طول کابل نیز عامل دیگری است که می تواند نشان دهنده تفاوت بین شارژر های فیک و اصل آیفون باشد. بر روی کابل هیا اصل نیز عبارت Designed by Apple in California نوشته شده ایت. از آنجا که ممکن است کابل های اصل در سایر کشورهای مونتاژ شده باشند پس بعد از این عبارت ممکن است عبارت هایی مانند «Assembled in China» ،«Assembled in Vietnam» و«Indústria Brasileira» نوشته شده باشد. البته در این صورت حتما بعد نام کشور مونتاز کننده کدی 12 رقمی نیز نوشته خواهد شد.


چرا نباید از شارژرهای فیک استفاده کرد؟


عمده ترین دلیل که بیشتر متحصصین سعی می کنند به معرفی تفاوتهای موجود بین شارژرهای فیک و اصل آیفون بپردازند، عواقب ناشی از استفاده نمونه های فیک است.


⦁ استفاده از شارژرهای فیک به دلیل عدم تناسب با گوشی می تواند به باتری گوشی شما آسیب بزند.
⦁ گرمای بیش از حد تولید شده توسط شارژر های فیک می تواند احتمال جرقه های الکتریکی و در نتیجه آتش سوزی را افزایش دهد.
⦁ احتمال آسیب ، پارگی و خرابی کابل ر نمونه های تقلبی بسیار بیشتر است.
⦁ کابل در نمونه های تقلبی ممکن است بسیار شکننده باشد و با استفاده درون دستگاه شما بشکند.
⦁ ممکن است کابل تقلبی با آداپتور به خوبی چفت نشود. به همین دلیل ممکن است با استفاده از کابل یا سر شارژر تقلبی نتوانید گوشی خود را شارژ کنید.
⦁ با استفاده از کابل های تقلبی نمی توانید گوشی خود را به کامپیوتر، لپ تاپ یا دستگاه هایی از این قبیل متصل دهید و امکان انتقال داده ها با استفاده از کابل های تقلبی برای شما وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.