هدفون بلوتوثی

هدفون

مهمترین مزایای استفاده از هدفون بلوتوثی

هدفون بلوتوثی

 

به دلیل راحتی استفاده از هدفون بلوتوثی  اکثر کاربران تمایل دارند برای شنیدن موسیقی از این مدل هدفون ها استفاده کنند. طراحی این مدل هدفون ها به گونه ای است که شما صداهای اضافی محیط را نخواهید شنید، به همین دلیل تجربه برخورداری از صدایی بسیار با کیفیت را خواهید داشت. علاوه بر این هیچ فردی نیز قادر نیست صدای موسیقی شما را بشنود. پس باعث آزار سایر افراد در اماکن عمومی نخواهید شد.

البته بسیاری از افراد بر این باور هستند که استفاده از هدفون می تواند به گوش آسیب برساند. البته این باور چندان اشتباه نیست اما اگر بتوانید موسیقی را در محدوده صدایی که برای گوش شما آزار دهنده نیست استفاده کنید. خطری گوش شما را تهدید نخواهد کرد. ما در ادامه مهمترین مزایای استفاده از هدفون  را بیان خواهیم کرد.

 

چرا باید هدفون بلوتوثی بخریم؟

 

تقریبا با همه گیر شدن استفاده از گوشی های هوشمند، استفاده از هندزفری و هدفون نیز به یک ضرورت تبدیل شد. هدف از طراحی این نوع ابزارها، سهولت کار کاربران بوده است. در ابتدا کاربران از هندزفری و هدفون های سیم دار استفاده می کردند. اما پیشرفت فناوری سبب شد که ما قادر به استفاده از فناوری بلوتوث در طراحی هندزفری و هدفون باشیم به همین دلیل انواع هندزفری و هدفون بلوتوثی تولید و عرضه شدند.

یکی از مهمترین مشکلاتی که کاربران در هنگام استفاده از هدفون های سیم دار با آن مواجه می شدند، گره خوردن سیم آن بود. علاوه بر این نمی توانستند از گوشی خود فاصله بگیرند. حداکثر فاصله آنها با گوشی به اندازه طول سیم هدفون و حدود 1.5 متر بود. از سوی دیگر، بروز هر نوع مشکل در سیم هدفون سبب قطع شدن صدا یا کاهش کیفیت صدای دریافتی می شد. همچنین، کاربران با استفاده از هندزفری و هدفون های معمولی علاوه بر صدای موسیقی و یا تماس خود . سایر صداهای محیط پیرامون را می شنیدند و این برای کاربران بسیار آزاردهنده بود.

 

مهمترین دلایل برای خرید هدفون 

 

استفاده از هدفون های بی سیم و بلوتوث می تواند امنیت شما و کیفیت صدا را افزایش دهد

ایمنی بالا:

با استفاده از هدفون بلوتوثی شما می توانید گوشی را کاملا در جیب را کیف خود قرار دهید. زیرا دکمه هایی که بر روی خود هدفون تعبیه شده به شما امکان می دهند تمام امور را بدون نیاز به در دست گرفتن گوشی انجام دهید. در نتیجه با استفاده از این مدل هدفون ها احتمال سرقت گوشی یا حتی زمین خورد و آسیب به گوشی به حداقل ممکن می رسد.

قابلیت کنترل و مدیریت مکالمات:

بر روی هدفون بلوتوثی دکمه هایی قرار دارد . که از آن می توانید برای پاسخ دادن به تماس ها، رد تماس ها، افزایش یا کاهش صدا در حین مکالمه استفاده کنید. برای انجام تمام این امور شما نیاز در دست گرفتن گوشی ندارید. حتی می توانید ضمن انجام کارهای منزل یا اداری خود در فاصله ای چند متری با گوشی نیز به تماس ها پاسخ داده و آنها را مدیریت کنید.

سبک بودن:

یکی از مواردی که در هنگام استفاده از هدفون برای کاربران اهمیت دارد، وزن آن است. زیرا کاربران علاقه ندارند که ساعت ها جسم سنگینی را بر روی سر یا گردن خود حمل کنند. به همین دلیل، اغلب سازندگان در ساخت هدفون بلوتوثی از موادی بسیار باکیفیت و سبک استفاده کرده اند. به گونه ای کاربران در حین پیاده روی، ورزش، انجام امور خانه و اداره گاهی فراموش می کنند که یک هدفون روی سر یا گردن خود دارند.

مناسب برای انجام کارهای مختلف مانند گیمینگ:

بسیاری از گیمر ها در حین انجام بازی با هم مکالمه می کنند. برای همین، آنها می خواهند علاوه بر اینکه قادر به دریافت صدایی با کیفیت هستند بتوانند صدای خود را نیز به خوبی به سایر همبازی های خود منتقل کنند. در طراحی اغلب مدل های هدفون بلوتوثی قابلیت مکالمه آسان وجود دارد. و همانطور که گفتیم وزن مناسب و کیفیت عالی صدا می تواند نیاز گیمرها را تامین کند.

تجربه کیفیت صدایی صاف و عالی:

در ساخت هدفون بلوتوثی از میکروفون ها بلندگوهایی استفاده شده می می توانند صدا را بسیار باکیفیت دریافت و پخش کنند. صدایی که شما با استفاده از این مدل هدفون خواهید شنید فاقد نویز خواهد بود.

 

عمر باتری هدفون بلوتوثی چه قدر است؟

 

هدفون بلوتوثی

 

یکی دیگر از مواردی که برای کاربران اولویت به حساب می آید، مدت زمانی است که می توانند از هدفون بلوتوثی بدون نیاز به شارژ مجدد استفاده کنند. اغلب کاربران بر این باورند که استفاده از فناوری بلوتوث در ساخت این نوع هدفون ها سبب کاهش عمر و دوام باتری آنها شده است. اما ما در این مورد با اطمینان می گوییم تصور آنها اشتباه است. شما می توانید از یک هدفون بلوتوثی به مدت 10 ساعت مداوم بدون نیاز به شارژ مجدد استفاده کنید. پس می توانید در اغلب ساعات روز خود از این هدفون برای تماس و گوش دادن به موسیقی استفاده کنید، بدون اینکه دغدغه ای در مورد باتری آن داشته باشید.

 

هدفون بلوتوثی را می توان به چه دستگاه هایی متصل کرد؟

 

طراحی هدفون بلوتوثی به گونه ای است که می توانید آن را به دستگاه های مختلفی مانند گوشی، لپ تاپ، کامپیوتر، تلویزیون و … وصل کنید. علاوه بر این شما قادر خواهید بود که هدفون بلوتوثی را به طور همزمان به چندین دستگاه مختلف متصل کنید.

 

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به تلویزیون

 

هدفون بلوتوثی

با استفاده از فناوری وایرلس می توانید صدای برنامه های تلویزیونی را از هدفون بشنوید

 

استفاده از فناوری وایرلس سبب شده که بتوانید به آسانی این هدفون را به تلویزیون خود متصل کنید. البته باید تلویزیون شما قادر به پشتیبانی از فناوری بلوتوث باشد. می توانید در این مورد با یک تکنسین متخصص مشورت کنید. و از او بخواهید این قابلیت را در تلویزیون شما فعال کند. با فعال شدن کد مورد نظر، می توانید به آسانی به تلویزیون متصل و صدای برنامه دلخواه خود را از طریق هدفون بلوتوثی بشنوید.

 

نحوه اتصال هدفون  به لپ تاپ

 

هدفون بلوتوثی

 

 اتصال  به لپ تاپ 

 

در گام اول باید بلوتوث لپ تاپ یا کامپیوتر خود را فعال کنید. حتما بلوتوث خود را در حالت pairing mode قرار دهید. دکمه بلوتوث  را روشن کرده، سپس از روی لپ تاپ هدفون را پیدا و با آن جفت شوید. برای اینکه بتوانید با هدفون جفت شوید باید همزمان دکمه های Windows+I را فشار دهید. در این مرحله پنجره ای برای شما باز می شو که می توانید هدفون را انتخاب و به آن متصل شوید.

 

هدفون بلوتوثی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.