4روش تشخیص کابل اصلی و تقلبی

s4 کابل

4روش تشخیص کابل اصلی و تقلبی

4روش تشخیص کابل اصلی و تقلبی

 

با سلام خدمت دوستان تاپیکسی عزیز امروز با معرفی 4روش تشخیص کابل اصلی و تقلبی   در خدمت شما هستیم.

4روش تشخیص کابل اصلی و تقلبی

 

شاید این مطلب برای شما جالب باشد که پرمصرف ترین کالای لوازم جانبی موبایل کابل شارژر می باشد. حتما شما نیز جزو کسانی هستید که با خراب شدن کابل شارژر گوشی بفکر خرید یک کابل اصلی افتاده باشید. برای خرید یک کابل با کیفیت شما باید چندین نکته را مد نظر قرار دهید . از هزینه ای که می کنید گرفته تا نوع کابل و میزان جریانی که از خود عبور می دهد. شما باید حساسیت زیادی برای خرید کابل بخرج بدهید چون کابل شارژر می تواند به گوشی شما آسیب بزند پس حتما این مطلب را تا انتها بخوانید و از مطالب آن استفاده کنید.

باتوجه به تولیدکنندگان بسیار زیادی که کابل شارژر تولید می کنند انواع مختلفی در بازار موجود می باشد. و انواع کابل فیک نیز در تعداد زیاد در بازار یافت می شود و برای اینکه از ضرر خرید این کابلها بدور باشید باید نکاتی را درباره تفاوت کابل اصلی از فیک بلد باشید که ما در این مطلب چند مورد را به شما اموزش می دهیم.

همانطور که در ویدیو برای شما توضیح داده ایم برای بررسی ما از کابل S4 اورجینال استفاده کرده ایم. دلیل این انتخاب این است که پرفروشترین کابل شارژر در دنیا کابل  S4 سامسونگ می باشد. و در تمامی خانه ها این کابل یافت می شود. و شما نیز حتما از این کابل در منزل خود استفاده می کنید.

 

1- روش اول : شما با استفاده از رنگ کابل می توانید تشخیص دهید که کابل اصلی است یا فیک در ویدیو شما 3 کابل را می بینید که هر 3 کابل با نام s4 اورجینال در بازار وجود دارند.

کابل اول که رنگ آبی تری دارد کابل فیک می باشد و کابل دومی کابل درجه دو اما کابل اصلی همان کابلی است که رنگ سفید روشنی دارد. پس رنگ و جنس کابل یکی از راه های تشخیص اصل از بدل بودن است اما اگر این مورد برای شما سخت است نگران نباشید روشهای دیگری را در ادامه به شما می گوییم که کاربردی تر خواهند بود برای شما.

 

2- روش دوم : با لمس روکش پلاستیکی روی کابل مشخصات کابل برروی کابل حک شده است که می توانید در کابل های اصلی S4 این ویژگی را ببینید. چنانچه این ویژگی در این کابلها دیده نشد حتما فیک می باشند. در دیگر کابل ها و لوازم جانبی نیز نحوه نوشتن کلمات برروی محصول خیلی مهم می باشد توجه به نکات ریز در جنس اصلی بسیار زیاد در ساخت شده است ولی در اجناس فیک این ویژگی رعایت نشده است.

 

3- روش سوم : بروی سوکت USB و یا سوکت میکرو کابل های اصلی علامت شرکت نوع کابل و یا عبارتی که مشخصه کابل باشد درج شده است که در کابلهای فیک این ویژگی را نمی بینیم.

 

4- روش چهارم :  استفاده از برنامه آمپری این برنامه یک اپ کاربردی روی پلتفرم اندروید می باشد که میزان جریان عبوری از کابل را به گوشی شما نشان می دهد برای اینکه از سلامت کابل و اصل بودن آن اطمینان پیدا کنید این روش خیلی عالی جواب می دهد . با محاسبه جریان خروجی می توانید از کیفیت سیم های بکار رفته در کابل اطمینان حاصل کنید. بسته به گوشی شما باید کابل از خود جریان 1 تا 1.5 آمپر عبور دهد. در صورتی که جریان عبوری کمتر از 1 آمپر باشد. این کابل بدرد شارژ کردن گوشی هوشمند شما نمی خورد و فیک می باشد.

 

روش های دیگری نیز وجود دارد مانند بریدن و بررسی رشته های سیم داخل کابل اما این امکان برای همه مقدور نیست . این روش های بالا که برای شما بیان کردیم ساده ترین شیوه برای تشخیص کابل اصلی از تقلبی می باشد. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.